Volnočasové aktivity v okolí Hotelu Valaška

Obec Horní Bečva spadá pod turistickou oblast Beskydy-Valašsko, jejíž území se rozkládá v nejvýchodnější části ČR na území okresů Frýdek-Místek, Vsetín a Nový Jičín. Okolí obce tak poskytuje široké možnosti pro trávení Vašeho volného času. Místní přehradní nádrž či 11 soukromých lyžařských vleků jsou garancí toho, že si zde přijdou na své milovníci poznávací, ale i aktivní sportovní turistiky v kterémkoli ročním období. Díky husté síti turistických či cyklistických tras můžete objevovat krásy této horské oblasti i Vy.

 

Námi doporučená turistická místa

PustevnyPustevny - oblíbené turistické středisko s typickou architektonickou výstavbou Dušana Jurkoviče (Jurkovičovy stavby Maměnka a Libušín a sto let stará dřevěná zvonička). Dále zde naleznete Horské sídlo Pustevny (1018 m), pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874. Na vrcholu Radhoště stojí kaple z roku 1898 a sousoší Cyrila a Metoděje z roku 1905. Poblíž se nachází horský hotel Radegast. Na dosah je přírodní rezervace jedlobukového lesa.

 

Valašské muzeum v příroděValašské muzeum v přírodě - nejstarší muzeum svého druhu ve střední Evropě, které Vám umožní se seznámit s tradiční valašskou kulturou. Dřevěné městečko je nejstarším a nejnavštěvovanějším areálem Valašského muzea v přírodě. Bylo otevřeno roku 1925 a prezentuje způsob života na malém městě v období od poloviny 19. století až po první čtvrtinu století dvacátého. Mlýnská dolina je nejmladším areálem Valašského muzea v přírodě. Byla otevřena v roce 1982. Jsou v ní sdruženy dodnes funkční technické stavby převážně na vodní pohon. Valašská dědina je nejrozsáhlejším areálem Valašského muzea v přírodě. Hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn a kovárna jsou umístěny v krajině, která svou členitostí připomíná mnohé vesnice na úbočích Beskyd.

 

Štramberská trúbaŠtramberská Trúba - z kdysi mohutného středověkého hradu se do dnešních dob zachovalo několik mohutných hradebních zdí hlavně vnitřního hradu a především rekonstruovaná strážní hradní věž sloužící jako turistická rozhledna. Trúba či „Kulatina" - jak je věž ve zdejším kraji lidově nazývána, se stala jakýmsi symbolem kdysi mohutného hradu, krásného města i zdejšího malebného regionu.

 

Automobilové muzeum KopřivniceAutomobilové muzeum Kopřivnice - nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů.

 

Golfová hřiště v okolíValašský golfový klub Rožnov pod Radhoštěm
Prosper Golf Resort Čeladná - se nachází na rozloze 140 hektarů v malebné obci Čeladná v samotném srdci beskydských kopců. Součástí největšího středoevropského resortu jsou dvě mistrovská osmnáctijamková hřiště s klubovnou, bohatým zázemím pro golfisty. Stylovou restaurace Golf a moderní jízdárna Prosper Horse Ranch jsou nedílnou součástí celého komplexu služeb. Po právu tedy Prosper Golf Resort Čeladná náleží k PGA European Tour, nejvyšší golfové soutěži v Evropě, jíž je hrdým hostitelem a patří tak nesporně ke golfovým evropským špičkám.

 

Vrchol SoláňVrchol Soláň - je považován za jednu z nejkrásnějších částí Valašska. Celý hřeben Vsetínských vrchů je ideální místo pro turistiku či cyklistiku. Z hřebene jsou nádherná výhledy na Javorníky a Slovensko, ale také na Moravskoslezské Beskydy - vrcholy Radhošť, Smrk.

 

Lysá horaLysá hora (1323 m) - nejvyšší hora Beskyd, leží mezi obcemi Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Z Lysé hory se naskýtá neopakovatelný rozhled na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky, Malou a Velkou Fatru či Vysoké a Nízké Tatry.

 

Súkenická rozhlednaSúkenická rozhledna - 27 metrů vysoká rozhledna na vrchu Čarták (952 m n. m.), která nabízí výhled na hřebeny Beskyd, Javorníků a slovenských hor.